Hakkımızda

Sandalet denilince Türkiye'de Bodrum akla gelir. Bodrum sandaleti Bodrum ile özdeşleşmiştir. Özel yöntemlerle yapılan bu şık, rahat, sağlıklı ve dayanıklı sandaletler günümüzde antik dönem modellerinden esinlenilerek yapılmaktadır.

Bugün kullandıklarımıza yakın görünen sandalet modellerinin ilk olarak Asya ve Mısırda ortaya çıktığı ve dünyaya bu uygarlıklardan yayıldığı tahmin edilmektedir.

Mısır, Sümer, Pers kabartmalarında ve resimlerinde görülen düz tabanlı çapraz bantlı sandaletler papirüs yapraklarının ayak altına bağlanmasıyla, daha ileriki tarihlerde ise deri ve kösele kullanılarak üretilmiştir.

2012 yılında Selim ÇIRAKOĞLU tarafindan kurulan Türkbükü sandalet, doğal vaketa deri, hakiki yerli kösele ve tamemen el işçiliği ile özenle hazırlanan sandaletleri yurtiçi ve yurt dışından gelen siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunmaktadır.

Üretimini yaptığımız tüm sandaletler standart kalıp numaralarına göre imal edilmektedir. Numara seçimi yaparken kullandığınız numara ile sipariş oluşturabilirsiniz.

Sandaletlerimiz, "1 YIL" Türkbükü Sandalet güvencesi ile garantilidir, deniz suyu ile temas eden ürünler garanti kapsamı dışında kalır.

 

Blog Yazıları